Randje Drenthe route 4 Zuidwolde start en eindigt bij Cafetaria Het Busstation in het centrum van Zuidwolde. De route heeft een lengte van 66 km en gaat via Alteveer, Kerkenveld, Elim, Dalerpeel, Coevorden, Zwinderen, Geesbrug, Tiendeveen, Hoogeveen, Fluitenberg en Echten terug naar Zuidwolde.
Parkeren
Parkeren kan bij Parkeerplaats Weth. in Zuidwolde-Wethouder Klunderstraat 16, 7921 HR Zuidwolde.
Bewegwijzering
De route is niet bewegwijzerd. Je kunt hem downloaden via de knop 'Download' bovenaan. Let op: de route is dus niet heel gedetailleerd.
Eten & drinken
Wil je wat eten of drinken tijdens deze fietstocht? Dat kan bij verschillende horecagelegenheden in Zuidwolde, Hoogeveen of Coevorden.
Cultuurhistorisch streek- en handkarrenmuseum “De Wemme” is gelegen aan de rand van het dorp Zuidwolde (Drenthe). Dit jaar heet onze tentoonstelling EET SMAKELIJK!?. Je vindt ook een unieke verzameling handkarren en er staan mooie beelden in de boomgaard.
Speel- Doe- en Wandel - Belevingsbos en er zijn vogelhuisjes Het eerste speelbos in de gemeente De Wolden
Ben jij klaar voor het grote avontuur in het Wilde Westen? Kom dan naar het kinderspeelparadijs Cowboy & Indianen Speelreservaat in Coevorden.
De Verlengde Hoogeveense Vaart werd in 1858 gegraven voor de afvoer van turf uit de Bargervenen, achter Nieuw-Amsterdam.
Door de Duitsers werden hier in de Tweede Wereldoorlog Joodse dwangarbeiders ondergebracht. Ze moesten werken in de ontginning, de landbouw en de beschoeiing van het kanaal Coevorden-Zwinderen.
Deze streek staat op oude kaarten beschreven als Siberië. Waarschijnlijk heeft het gebied die naam gekregen in de Franse tijd, omdat het afgelegen en verlaten lag.
Kampeerboerderij Sonneclaer is een rustige landschappelijke camping in Drenthe. De camping is zeer geschikt voor gezinnen met kinderen. U verblijft op een kampeerboerderij bij een biologische melkveehouderij bedrijf. Kinderen kunnen op een gemoedeli...
In Echten ligt het belevingspad het roekpad. Het Roekpad loopt door het Kraaienbosch en parkeren is mogelijk vlakbij Visio Echten.
Steenbergen is een oude buurtschap met een eigen markegebied. Andere marken in de buurt waren Kerkenbosch, ten Arlo en Wemmenhove. Al deze marken samen hoorden tot het kerkelijk “kerspel” Zuidwolde.
Extra info
Start: Zuidwolde: Cafétaria Busstation
Legenda routebeschrijving:
KR = kruispunt
LA = linksaf
LAH = links aanhouden
ri. = richting
TKR = T-kruising
RA = rechtsaf
RAH = rechts aanhouden
li. = links
ROT = rotonde
RD = rechtdoor
RDV = rechtdoor vervolgen
re. = rechts
VKL = verkeerslicht