Randje Drenthe route 4 Zuidwolde start en eindigt bij Cafetaria Het Busstation in het centrum van Zuidwolde. De route heeft een lengte van 66 km en gaat via Alteveer, Kerkenveld, Elim, Dalerpeel, Coevorden, Zwinderen, Geesbrug, Tiendeveen, Hoogeveen, Fluitenberg en Echten terug naar Zuidwolde.
Coevorden
Coevorden (centrum iets van route af) is een stad …
Randje Drenthe route 4 Zuidwolde start en eindigt bij Cafetaria Het Busstation in het centrum van Zuidwolde. De route heeft een lengte van 66 km en gaat via Alteveer, Kerkenveld, Elim, Dalerpeel, Coevorden, Zwinderen, Geesbrug, Tiendeveen, Hoogeveen, Fluitenberg en Echten terug naar Zuidwolde.
Coevorden
Coevorden (centrum iets van route af) is een stad met een rijke geschiedenis en absoluut een bezoekje waard. Je vindt er vele historische gebouwen, de meeste van net na 1592. In dat jaar bevrijdde Prins Maurits de stad van de Spanjaarden, die het al elf jaar belegerden. Helaas staken de Spanjaarden toen de hele stad in brand en zijn vrijwel alle gebouwen van voor die tijd verloren gegaan. Een deel van het historische centrum is daarna intact gebleven en nieuwbouw is er op een spectaculaire manier in verweven. Het meest imposante bouwwerk op de markt is theater de Hofpoort, tevens gemeentehuis. Aan de achterkant vind je een loopbrug naar het kasteel van Coevorden, dat nu dienst doet als hotel-restaurant. Dit kasteel stamt uit de elfde eeuw maar is in de 16e eeuw herbouwd.
Andere bezienswaardigheden in de stad zijn Ganzen Geesje, de hervormde kerk, korenmolen de Arend, het stedelijk museum van Coevorden (gevestigd in enkele prachtige oude pakhuizen) en Plopsa indoor Coevorden.
Opstapplaatsen met parkeergelegenheid
Onderweg zijn er meerdere opstappunten waar de auto geparkeerd kan worden. Je kunt dus bij een willekeurig punt de route starten.
Zuidwolde: Parkeerplaats Weth. Klunderstraat (200 m)
Elim: Parkeerplaats “Sporthal De Brug” Zondervanstraat
Coevorden: Bedrijventerrein Edisonstraat ESD Plein bij Aldi (200 m)
Zwinderen: Brinkweg
Tiendeveen: Parkeerplaats Molenweg (200 m)
Hoogeveen: Parkeerplaats Middenveldweg
Fluitenberg: Parkeerplaats Driehoekskamp (200 m)
Onderdeel van 'Randje Drenthe - 255 km
Deze route is onderdeel van de route ‘Randje Drenthe 255 km’, die langs de grens van de provincie Drenthe loopt. Binnen deze lange route is het ook mogelijk te kiezen uit 10 kleinere routes, variërend van 55 tot 67 km. Of voor 2 routes van 135 en 170 km.
Legenda routebeschrijving:
KR = kruispunt
LA = linksaf
LAH = links aanhouden
ri. = richting
TKR = T-kruising
RA = rechtsaf
RAH = rechts aanhouden
li. = links
ROT = rotonde
RD = rechtdoor
RDV = rechtdoor vervolgen
re. = rechts
VKL = verkeerslicht