Hooghalen lag vroeger aan de TT baan, want in de periode 1926-1954 was het nog een stratencircuit. Tijdens TT stond Hooghalen dan ook helemaal in teken van de motorrace.
Na het rechte stuk vanaf Assen kwamen de rijders in Hooghalen, hier was een tribune met veel toeschouwers. Maar ook aan de straat was van alles te doen. Gelegen met een winkel aan deze straat, had de familie Seidel buiten een verkoopkraam tijdens de TT. Naast hun gebruikelijke waren, zoals appels en peren en andere fruitsoorten, verkochten ze ook gebakken vis, zoute haring en zure bommen.
De school en de melkfabriek waren toen al markante plekken. In de jaren 50 kwamen bussen vol met mensen naar Hooghalen om hier te genieten van de jaarlijkse TT race.