Meer informatie

Cursus Buckskin Leerlooien – Leer een ambacht met geschiedenis

23 t/m 25 mei

Locatie: Borger

Tijdens deze driedaagse cursus maak je kennis met buckskin, ook wel vetlooiing of braintan genoemd. Je leert hoe je van een ruwe huid een zachte, soepele en duurzame lap leer maakt, precies zoals onze voorouders dat deden.

Wat je gaat doen:

  • Dag 1: De huid volledig schoon schrapen
  • Dag 2: De huid rekken en strekken om deze soepel te maken
  • Dag 3: De huid roken om het looiproces te voltooien

De cursus vindt plaats op het terrein van het Hunebedcentrum in Borger. Wil jij deze unieke vaardigheid leren en naar huis gaan met je eigen stuk buckskin? Meld je dan aan.

Data en tijden

  • Beperkt aantal kaarten beschikbaar Dagelijks vanaf 23 mei 2026 t/m 25 mei 2026 10.00 - 17.00 uur

Prijsinformatie

  • Volwassenen € 250,00 Deelname aan de cursus kost €250,- incl. materiaal, excl. een paar persoonlijke spullen zoals een schort en waterdichte, hoge handschoenen (wij raden na je aanmelding aan welke geschikt zijn). Na aanmelding ontvang je een factuur. Afmelden kan tot 2 weken voorafgaand aan de workshop. Bij afmelden na de 2 weken voorafgaand aan de workshop betaal je een restitutiebedrag van 50% van de kosten. Eenmaal begonnen aan de workshop is (gedeeltelijke) restitutie niet meer mogelijk.

In de buurt

Toon resultaten

Help jij ons om jouw ervaring op drenthe.nl te verbeteren?

Doe mee aan ons onderzoek.
Je deelname duurt 2 tot 5 minuten.